Kreta

Wpisy

 • czwartek, 12 maja 2011
  • Kreta

   Podróże to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. Nic więc dziwnego, ze ludzie swoje letnie urlopy poświęcają na wojaże po kraju, Europie a nawet na pozostałe kontynenty, Podróżowanie nigdy jeszcze nie było tak proste jak obecnie. Środki transportu są coraz szybsze, rozwija się infrastruktura turystyczna, można również dokonywać rezerwacji biletów i miejsc drogą internetową. Wszyscy turyści mogą również pozostawić organizowanie wyjazdów profesjonalistom. W każdym większym mieście działa co najmniej kilka biur podróży. Spośród krajów położonych nad Morzem Śródziemnym, szczególny urok posiada Grecja wycieczka. Kraj jest uznawany za kolebkę cywilizacji europejskiej. Bardzo lubiana częścią kraju jest Kreta. Wyspa posiada liczne hotele i ośrodki wypoczynkowe zlokalizowane w jej wschodniej części. Zachód Krety to już właściwie dzika kraina, pełna niedostępnych plaż. Atrakcją turystyczną wyspy jest również wąwóz Samaria najdłuższy w Europie. Będąc na Krecie, warto również odwiedzić inne sąsiednie wyspy, jak np. Santorini.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Kreta”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kretanawakacje
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 maja 2011 19:13
  • Samaria

   Człowiek już od najdawniejszych czasów uwielbiał podróżować. W starożytności organizował wyprawy wgłąb lądu, gdy zaś skonstruował statki, zaczął również podróżować za morze i odkrył nieznane lądy. Dziś podróżowanie jest o wiele prostsze. Przede wszystkim lepsze i szybsze są już środki transportu, rozwija się infrastruktura turystyczna, można również dokonywać rezerwacji za pomocą internetu. Turyści, którzy nie mają czasu na samodzielne zorganizowanie wyjazdu, mogą zdać się na biura podróży, które dopilnują wszelkich formalności. W Europie dużą popularnością wśród turystów cieszy się Morze Śródziemne. Turyści chętnie odwiedzają Hiszpanię Turcję a także i Grecję. Ten ostatni kraj uważany jest również za kolebkę europejskiej cywilizacji. Bardzo lubiana częścią Grecji jest wyspa Kreta. Słynie ona z pięknych plaż, ale posiada również i inne atrakcje. Zalicza się do nich bez wątpienia wąwóz Samaria, który jest najdłuższy w całej Europie. Dla turystów organizowane są całodzienne wycieczki w rejon Samarii.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kretanawakacje
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 maja 2011 19:12
  • Spinalonga

   Podróże to wspaniały sposób na spędzenie letniego urlopu. Poznawanie nowych miejsc i czasowa zmiana miejsca bardzo korzystnie wpływa na psychikę. Przede wszystkim można się odprężyć i zapomnieć i codziennych troskach i kłopotach a ponadto można znacznie poszerzyć horyzonty. Turystyka z roku na rok zdobywa coraz większa liczbę miłośników i nic nie wskazuje na to, żeby proces ten miał się w przyszłości zatrzymać. Wciąż najbardziej popularna jest Europa, a zwłaszcza region Morza Śródziemnego. Spośród położonych nad nim państw, dość popularna jest Grecja. Turystów przyciąga zarówno część lądowa, jak tez i wyspy. Wielką atrakcją turystyczna jest wspaniała Kreta. Można na niej spędzić wspaniały urlop. Turyści doceniają wspaniałe plaże, morze oraz świetnie przygotowaną infrastrukturę turystyczną. Z samej wyspy organizowane są również wycieczki fakultatywne po okolicy. Można np. zapisać się na wycieczkę na wyspę Spinalonga. Znajduje się na niej wenecka forteca, która swego czasu służyła również za schronienie dla trędowatych.

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kretanawakacje
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 maja 2011 19:12
  • Santorini

   Podróżowanie to najlepszy sposób, żeby dobrze spędzić letnie wakacje. Od zawsze poznawanie nowych miejsc i czasowa zmiana otoczenia bardzo korzystnie wpływały na samopoczucie i psychikę człowieka. Turystyka prężnie rozwija się już od wielu lat. Znacznie przyczyniły się do tego rozwój środków transportu, pojawienie się internetu oraz otworzenie granic i liberalizacja przepisów. Teraz ludzie mogą podróżować już właściwie bez ograniczeń, pod warunkiem, że ich na to stać. W Europie niesłabnącą popularnością cieszą się kraje położone nad Morzem Śródziemnym. Zalicza się do nich również i Grecję. Na pobliskiej Krecie z powodzeniem można spędzić tydzień. Jeśli zaś wczasy na Krecie połączy się z położoną w pobliżu Santorini, to pobyt można śmiało wydłużyć. Greckie wyspy słyną przede wszystkim ze wspaniałych plaż i lazurowej wody. Santorini zaś posiada dodatkowo unikatową, powulkaniczna rzeźbę terenu. Na wszystkich turystów czeka świetnie przygotowana baza noclegowa oraz gastronomiczna.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kretanawakacje
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 maja 2011 19:12
  • Knossos

   Podróżowanie i poznawanie nowych miejsc to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Nic więc dziwnego, że to właśnie na podróże wiele osób poświęca swoje letnie urlopy. Najchętniej odwiedzanym kontynentem od lat pozostaje Europa. Turyści chętnie spędzają wakacje głownie w krajach położonych nad Morzem Śródziemnym. Zalicza się do nich również i Grecja, która jest kolebka europejskiej cywilizacji. Bardzo znanym regionem w kraju jest Kreta. Wyspa co roku przyciąga setki turystów, którzy chcą wypocząć na plażach a przy tym poznać trochę greckiej historii. Stolicą wyspy jest Knossos. To właśnie tam znajduje się pałac mitycznego władcy Minosa, którego synem był przerażający Minotaur. Właśnie dla niego powstał też mityczny labirynt. Z Knossos łączy się również historia i Dedalu i Ikarze a także mit o nici Ariadny. Kreta nie tylko słynie z wspaniałej przyrody. Niektóre plaże zostały odznaczone również prestiżową, błękitna flagę. Jest również świetnie przygotowana na przyjęcie turystów. Czekają na nich liczne hotele i ośrodki wypoczynkowe.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kretanawakacje
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 maja 2011 19:11
  • Gramvousa

   Podróże to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Najchętniej ludzie wyjeżdżają w czasie letnich wakacji. Ale duża popularnością zaczynają się również cieszyć wyjazdy weekendowe a także turystyka biznesowa i kongresowa. O ile kiedyś bardzo popularne były wyjazdy krajowe, teraz coraz częściej turyści decydują się na wycieczki zagraniczne. Podróżowanie stało się tak proste, że nie są już przeszkodą granice ani brak znajomości języka obcego. Biuro podróży załatwi dla swoich klientów wszystkie formalności. Z europejskich destynacji duża popularnością cieszą się kraje położone nad Morzem Śródziemnym. Zalicza się do nich również i Grecja. Do kraju należy malownicza Kreta. Słynie ona nie tylko z pięknego krajobrazu. Posiada również długą historię. Urokliwym miejscem jest wysepka Gramvousa z najdzikszą plażą w okolicy. Dostać się na nią można tylko specjalnym wycieczkowym statkiem. Urok tego niezwykłego miejsca swego czasu docenili książę Karol oraz Lady Di, spędzając tam kilka dni ze swego miodowego miesiąca.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kretanawakacje
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 maja 2011 19:11
  • Elafonisi

   Podróżowanie to najlepszy sposób na spędzenie udanych wakacji. Letnie miesiące, ładna pogoda, wysokie temperatury aż zachęcają do wakacyjnych wojaży. W przeszłości najchętniej podróżowano przede wszystkim po najbliższej okolicy. Obecnie, dzięki rozwojowi środków transportu, coraz bardziej popularne staja się wyjazdy zagraniczne. Nie jest również problemem wypad na weekend do Paryża czy Barcelony. Spośród wszystkich europejskich destynacji bardzo dużą popularnością cieszą się kraje basenu Morza Śródziemnego. Hiszpanię. Włochy, Francję czy Turcję co roku odwiedzają turyści z całego świata. Na uwagę zasługuje również Grecja, która jest właściwie kolebką europejskiej cywilizacji. Bardzo lubianym greckim regionem jest Kreta. Ta malownicza wyspa otoczona jest ze wszystkich stron przez lazurowe morskie wody. Najbardziej pod względem turystycznym rozwinięta jest część wschodnia wyspy. Część zachodnia jest zdecydowanie bardziej dzika. Biura organizują wycieczki fakultatywne na Elafonisi. Jest to malownicza wysepka położona w pobliżu Krety.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kretanawakacje
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 maja 2011 19:11
  • Istron

   Próżno chyba szukać osób, które nie lubią wakacji. Coroczny wypoczynek to zawsze świetna okazja, żeby odpocząć i zregenerować siły, by móc wydajnie pracować przez cały nadchodzący rok. Turystyka rozwija się dynamicznie już od wielu lat. Wyjazdów nie organizują tylko osoby prywatne i sami turyści. Coraz częściej biorą to na siebie profesjonalne biura podróży. W każdym mieście jest ich co najmniej kilkadziesiąt. Każde z nich zaś przygotowuje ofertę atrakcyjnych wyjazdów. W Europie bardzo duża popularnością cieszą się wszystkie kraje basenu Morza Śródziemnego. Wczasowicze chętnie odpoczywają w Hiszpanii, we Francji, Włoszech czy Turcji. Dość dużym zainteresowaniem cieszy się również Grecja. Na uwagę zasługuje przede wszystkim malownicza Kreta. Na wyspie znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe i hotele, wspaniałe plaże połozone nad lazurowym morzem. Ciekawą miejscowością jest Istron. Miasteczko położone jest malowniczo nad zatoką Mirabello. Piaszczysto-żwirowa plaża w Istron posiada prestiżową, błękitną flagę.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kretanawakacje
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 maja 2011 19:11
  • Ammoudara

   Podróżowanie to jedna z najciekawszych i najbardziej inspirujących form spędzania wolnego czasu. Człowiek już od najdawniejszych czasów podróżował i odkrywał coraz to nowe lądy i miejsca. Dziś turystyka dla wielu osób stała się już sposobem na życie. Podróżowanie zaś stało się bajecznie proste. Znacznie szybsze są już środki transportu, w miejscach występowania atrakcji powstaje odpowiednia infrastruktura, możliwe stało się również dokonywanie rezerwacji przez internet. Leniwi lub zapracowani turyści mogą również skorzystać z oferty biur podróży. Szczególnie chętnie odwiedzanym regionem jest basen Morza Śródziemnego. Chociaż największą popularnością cieszą się Hiszpania i Turcja, to jednak sporo turystów co roku odwiedza również Grecję. Bardzo urokliwa jest Kreta, która nie tylko zachwyca przyrodą, ale również swoją długą historią. Najbardziej rozwinięty turystycznie jest region Heraklionu. Dość popularnym miejscem jest miasteczko Ammoudara z najdłuższą plażą i licznymi ośrodkami wypoczynkowymi.

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kretanawakacje
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 maja 2011 19:11
  • Heraklion

   Letnie wakacje to dla wielu osób ulubiony czas w ciągu całego roku - last minute Majorka . Słońce, wolny czas, relaks i odpoczynek na świeżym powietrzu są niezbędne, by załadować akumulatory i zregenerować siły. Od wielu lat coraz większą popularnością zaczyna się cieszyć turystyka międzynarodowa. Mieszkańcy wszystkich państw nie poprzestają już tylko na podróżowaniu po własnym państwie. Chętnie odwiedzają również inne kraje, a nawet kontynenty. Obecnie w Europie największą popularnością wciąż cieszą się kraje basenu Morza Śródziemnego. Zainteresowanie wzbudzają również Indie czy Chiny. Są również pewniaki, które każdy szanujący się turysta musi zobaczyć chociaż raz w życiu. Zaliczają się do nich np. egipskie piramidy. Interesującym miejscem jest również Kreta. Ta grecka wyspa posiada bardzo długa historię. W przeszłości wykształciło się nawet coś takiego jak kultura i sztuka kreteńska. Obecnie wszystkie ośrodki turystyczne skupiają się w okolicach Heraklionu. Wyspa przyciąga wspaniałymi plażami oraz lazurową wodą.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kretanawakacje
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 maja 2011 19:10

Archiwum

Kanał informacyjny